gry premie

Różne wersje historii gry losowej ruletki

Różne źródła przedstawiają odmienną historię ruletki. Samo określenie ruletka, wywodzi się z języka francuskiego i oznacza tak zwane „małe koło”. Większość historii opisujących powstanie gry losowej o której piszemy to legendy.

Legendy te, to opowieści opisujące powstanie tej gry losowej już w Średniowieczu w Chinach. Inne legendy głoszą o powstaniu ruletki w starożytności w Rzymie, w którą grywali ówcześni żołnierze. Inne legendy głoszą, iż ruletka powstała dopiero w 1645 roku na bazie doświadczeń i obliczeń matematycznych dotyczących rachunku prawdopodobieństwa. Inni mówią, iż ruletka powstała w 1842 dzięki dwóm francuzom, François i Louis Blanc. Ruletka bardzo szybko rozwinęła się i zdobyła wielu zwolenników w całej Europie i na świecie.

Możliwe jest, iż ruleta była tak wspaniałym odkryciem, iż wielu zwolenników chciało sobie przypisać miano „wynalazcy” tej popularnej gry hazardowej. Dziś w ruletkę można zagrać w niemalże każdym kasynie w Polsce i na świecie. Wiele kasyn słynie ze specjalizacji i wielu odmian ruletki.

gry w kasynach

gry w kasynie prze vpn

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570