gry premie

Karciany Texas Holdem – zasady podstawowe

Chyba najpopularniejsza z odmian pokera na świecie, w naszym kraju jest uznawana za odmiane sportowa. W grze może uczestniczyć minimum 2 a maksimum 10 graczy. Do gry używa się pełnej talii 52 kart. Zasady gry w przeciwieństwie do strategii są dość proste. Przed rozdaniem kart przez rozdającego (dealera) dwóch zawodników siedzących zaraz po rozdającym musi zapłacić tzw. Blindy, czyli obstawić przed zobaczeniem własnych kart.

Zwykle pierwszy z zawodników obstawia minimum, a kolejny zawodnik na blindzie przeważnie podwaja tą stawkę. Następnie zostają rozdane 2 zakryte karty dla każdego z graczy. Karty te są do wglądu jedynie dla właścicieli. Teraz czas na 1 rundę licytacji. Po licytacji na stół wystawiany jest flop, czyli trzy wspólne karty. Druga runda licytacji. Po niej na stół wykładany jest turn, czyli czwarta wspólna karta.

Runda licytacji ,a tuż po niej na stole pojawia się już ostatnia, piąta karta wspólna – river. Ostatnia runda licytacji po której zostanie już wyłoniony zwycięzca rozdania. Gracze mają do dyspozycji 2 własne ukryte karty i 5 wspólnych do ułożenia najlepszego układu. Gdy licytacja się zakończy, pokazywanie kart rozpoczyna się od pierwszego grającego nadal gracza po lewej stronie od rozdającego. W pokerze typu Holdem wszystkie licytacje jak i rozdania zostają wykonane w kolejności zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zobacz jak wyglada Karciany Texas Holdem i jego zasady podstawowe w casino.

gry w kasynach

gry w kasynie prze vpn

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570