gry premie

Historia gry w karty Blackjack

Blackjack jest jedną z najbardziej popularnych gier. Każde państwo posiada swoja odmianę tej gry karcianej. blackjack

W Polsce bardzo popularne jest oczko. Historia Blackjack’a związana jest z Francją. Prawdopodobnie to właśnie tam powstała, będąc ewolucją takich gier jak ”chemin de fer” czy “french ferme”. Blackjack początkowo można było spotkać tylko i wyłącznie we francuskich kasynach. Gra “vingt-et-un”, pod która wtedy się krył byłą bardzo popularna. Ta szalona popularność sprawiła, że już w dziewiętnastym wieku dotarła do Ameryki.

Wiele osób zastanawia się skąd wzięła się nazwa Blackjack? Jak już zdążyliśmy się przekonać wszystko, co nowe i dobre wymyślono w Ameryce. Tak tez było w tym przypadku. Nazwa Blackjack pochodzi od zakładu, który był wypłacany w momencie uzyskania przez graczy dwóch pierwszych kart, takich jak czarny Walet oraz As Pik. Warto pamiętać, że Blackjack jest pierwszą grą, w której to gracz może pokonać kasyno i wygrać olbrzymia ilość pieniędzy. Właśnie ten fakt spowodował, ze stała się tak bardzo popularna. Jednakże ten fakt nie spodobał się właścicielom kasyn, którzy nie mogli wzbogacać się. Dlatego tez wprowadzi wiele niezbyt korzystnych dla graczy reguł, miedzy innymi ta, która mówiła, ze w momencie uzyskania przez gracza i krupiera liczby dwadzieścia jeden zawsze wygrywał krupier.

Jednocześnie spowodowali, że już nikt nie chciał grać w tą karcianą grę. W związku z czym po kilkunastu latach wprowadzono nowe dające więcej szans na wygraną graczom zasady. Blackjack jest grą opierająca się na matematyce. W latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia przygotowano wiele opracowań nowych strategii, które umożliwiały szybkie wzbogacenie się w krótkim czasie. Współcześnie graczom pomagają również najrozmaitsze programy komputerowe, które są w stanie obliczyć prawdopodobieństwo wygranej na podstawie dwóch kart gracza i krupiera.

gry w kasynach

gry w kasynie prze vpn

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570