gry premie

Granie w Pokera na pieniądze i jego historia

Granie w Pokera na pieniądze znane jest prawie wszystkim wielbicielom hazardu. Historia gry poker jest po części wielką niewiadomą. Po raz pierwszy poker został opisany w 1834 roku przez Jonathana H. Green’a, który to był jednym z podróżników na statkach pływających po rzece Missisipi,

a z drugiej strony był obserwatorem i dzienniko pisarzem zapisującym zaobserwowane fakty. Sam Jonathan Green nazwał tamtejszego pokera „grą oszukiwania”, gdyż polegała ona właśnie na ograbianiu sprawiedliwych graczy z pieniędzy przez zuchwałych szulerów.

Tamtejsza gra odbywała się przy pomocy talii dwudziestu kat, a gracze otrzymywali po pięć kart każdy. Czyli talia składała się od dziesiątek do asów. Mówi się jednak w historii pokoleniowej, iż poker powstał wiele tysięcy lat wcześniej, a mianowicie około 969 roku, kiedy to chińczycy grywali w grę hazardową zwana ówcześnie „domino cards”. W jeszcze innych powieściach można spotkać się z wersją gry zwaną As-Nas, w którą to grywali Persowie, a następnie gra zawędrowała do francuskich osadników w Nowym Orleanie. Wedle tamtejszych opowieści w grę As-Nas używało się dwudziestu pięciu kart, a sama gra polegała na rundach licytacji oraz uporządkowanych układach rąk karcianych. Jeszcze inna wersja mówiąca o początkach pokera wywodzi się z Hiszpanii, gdzie w XVI wieku wymyślono grę „Primero”, w której to każdy gracz otrzymywał po trzy karty, a najpopularniejszą taktyką w wygrywaniu były sztuczki zwane blefami na duże stawki, dzięki którym gracze pozbywali się przeciwników z gry. Kolejnymi grami karcianymi powstałymi w XVII i XVIII we Francji oraz w Niemczech były gry zwane „Poque” oraz „Pochen”. Z początku właśnie pod nazwą „poque” – poker trafił do Ameryki wraz z francuskimi wędrownikami podczas wypraw kolonizacyjnych, gdzie przekształcił się w dzisiejszego pokera i zaczął zdobywać ogromną popularność w niezawodnie szybkim czasie. Były to bowiem czasy dzikiego zachodu, gdzie niemalże w każdym lokalu można było znaleźć pokerowy stolik do gry.

Poker rozpowszechnił się również wśród żołnierzy podczas walk wojny secesyjnej. 1895 rok to okres, kiedy amerykanie dodali do gry poker jokera, stwarzając tym samym amerykańską wersję gry różniącą się od gry europejskiej. Dziś poker jest znany i uwielbiany na całym świecie, reguły gry są dokładnie sprecyzowane i przestrzegane, a dawna „gra oszukiwania” przeszła do historii i do wspomnień. Grając w pokera w salonie kasynowym lub kasynie online nie ma mowy o oszustwach i karcianych sztuczkach, gdyż właściciele kasyn surowo przestrzegają sprawiedliwych reguł i prawych zasad gry. Granie w Pokera na pieniądze możliwe jest w każdym opisanym przez nas kasynie gry.

gry w kasynach

gry w kasynie prze vpn

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570